seks przedmałżeński

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

seks przedmałżeński

Postautor: Ala » 16 lut 2016, 23:06

Co Biblia mówi na temat seksu przedmałżeńskiego? Czy to rzeczywiście grzech? Czy słusznie mam wyrzuty sumienia?
Ala

Re: seks przedmałżeński

Postautor: Jaabes » 18 lut 2016, 19:12

Tak, słusznie że masz wyrzuty sumienia. Ten obszar zarezerwowany jest TYLKO dla małżeństwa !

„ Czy nie wiecie, że ciała wasze są członkami Chrystusowymi? Czy mam tedy wziąć członki Chrystusowe i uczynić je członkami wszetecznicy? Przenigdy!  Albo czy nie wiecie, że, kto się łączy z wszetecznicą, jest z nią jednym ciałem? Albowiem, mówi Pismo, ci dwoje będą jednym ciałem.  Kto zaś łączy się z Panem, jest z nim jednym duchem.  Uciekajcie przed wszeteczeństwem. Wszelki grzech, jakiego człowiek się dopuszcza, jest poza ciałem; ale kto się wszeteczeństwa dopuszcza, ten grzeszy przeciwko własnemu ciału.  Albo czy nie wiecie, że ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który jest w was i którego macie od Boga, i że nie należycie też do siebie samych?  „
[ 1 Kor 6;15-19].
Myślę że ten fragment jest zrozumiały i dosadny ?

„ A teraz o czym pisaliście: Dobrze jest, jeżeli mężczyzna nie dotyka kobiety;  jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa, niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża. Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi.  Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona.  Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej. „
[1 Kor 7;1-5].
Podobnie i ten. Apostoł dostrzega tutaj jakieś niebezpieczeństwo i zaleca w jaki sposób można je zneutralizować...
Duch i Oblubienica mówią: Przyjdź! 
Jaabes

Wyznanie: były Zielonoświątkowiec

Wróć do Mam pytanie