Spowiedź przed kim?

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Spowiedź przed kim?

Postautor: Grzegorz19 » 14 sty 2017, 14:09

Witajcie kochani, pisząc ten temat postanowiłem poruszyć kwestie spowiedzi, uczęszczając na nabożeństwach u luteran, spotkałem się ze spowiedzią powszechną, dosyć inna od tej do której chodziłem będąc jeszcze praktykującym katolikiem, robienie jakiś rachunków sumienia, co wygląda jak wypełnianie dokumentu PIT, klęczeć przed jakąś budką i spowiadając się ze swoich tych dosyć prywatnych spraw innemu człowiekowi, jak wiemy, w Biblii jest napisane, że powinniśmy spowiadać sie Bogu, to mnie wprowadziło troche w dylemat, bo skoro mamy spowiadać sie przed Bogiem, a On zna wszystkie nasze przewinienia, to nie musimy wymieniać wszystkie grzechy jak na spowiedzi w KRK, nie musimy robić rachunków sumienia, tylko z wiarą poprosić Go o wybaczenie. Nie wiem, może sie myle, byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi to wytłumaczył. Pozdrawiam

PS: Jeśli uraziłem kogoś tymi słowami, to przepraszam.
Grzegorz19

Wyznanie: Katolik

Re: Spowiedź przed kim?

Postautor: nickus13 » 23 sty 2017, 23:51

Bóg zna nasze grzechy, przystępując do spowiedzi musimy być świadomi tego ,że jesteśmy grzesznikami, popełniamy błędy i pragnąć poprawy.
Ewangelicy także uznają spowiedź indywidualną ale chyba rzadko jest praktykowana

więcej na temat spowiedzi http://www.luteranie.pl/materialy/rozne ... z,334.html
nickus13

Wyznanie: ewangelicko augsburskie

Wróć do Mam pytanie