Książka 2017

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 24 lut 2016, 21:56

Drogie Siostry i Drodzy Bracia w Chrystusie!


Nazywam się Kamil Basiński. Mam 32 lata. Od 4 lat, po ukończeniu studiów doktoranckich na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu, mieszkam na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Jestem tłumaczem wydanej w 2014 roku „Kroniki Lubomierza“, będącej przekładem na język polski osiemnastowiecznego staroniemieckiego tekstu o dziejach najmniejszego miasta na Dolnym Śląsku. Należę do Towarzystwa zajmującego się historią Kościoła Ewangelickiego w Wirtembergii z siedzibą w Stuttgarcie i Towarzystwa Polsko-Niemieckiego o/Poznań. Pragnę zapoznać Państwa ze swoim projektem, który mam nadzieję sfinalizować na rodzimym rynku wydawniczym.

„Nie powinno się uważać drugiego za wiernego przyjaciela zanim nie zjadło się z nim korca [beczki] soli.”

Ten cytat przeszedł w różnorodnych wersjach do potocznej mowy. Czy wiadomo jednak, kto jest jego autorem? Ksiądz Marcin Luter! Ten niemiecki reformator znany jest bardziej jako teolog sprzeciwu aniżeli zwyczajny człowiek, celnie formułujący swoje myśli na temat otaczającej codzienności, przynajmniej jeśli chodzi o polskie wydawnictwa na jego temat.

W 2017 roku przypada Jubileusz 500-lecia Reformacji. Z tej okazji przygotowywanych jest wiele pozycji o historii kościoła ewangelickiego w Polsce i na świecie, wydarzeń kulturalnych i oświatowych o charakterze ekumenicznym. Brak jednak jakichkolwiek danych, jeśli chodzi o pojawienie sie na polskim rynku wydawniczym zbioru aforyzmów i myśli Lutra. W Niemczech książki o wspomnianej tematyce wydaje sie od dwóch stuleci, przybliżając tym samym sylwetkę Reformatora. Proponowana przeze mnie pozycja książkowa „Marcin Luter w cytatach“ wydaje się wypełniać lukę wydawniczą na ojczystym rynku.

Od kilku lat tłumaczę słowa księdza Marcina Lutra w oparciu o różnorodną bibliografię, przede wszystkim o chronologiczny zbiór jego dzieł stanowiący tzw. Edycję Weimarską (WA) - Weimaranę. W niej to sklasyfikowano wszystkie prace, listy i adnotacje do Biblii w języku staroniemieckim i łacińskim. Pragnę poinformować, że cytowane przeze mnie źródła spełniają prawa autorskie a swoim honorem zaręczyć, iż nie ma obawy o ewentualny plagiat. W moim zamyśle „Marcin Luter w cytatach” (format B5) ma być zbiorem 50-60 cytatów zebranych na ok. 100 stronach, urozmaiconych rysunkami Pana Andrzeja Mleczki. Myśli te nie mają w zamyśle polaryzować, pokazywać różnic doktrynalnych pomiędzy Kościołem Katolickim a Protestantyzmem. 500 lat po przybiciu 95 tez na drzwiach kościoła w Wittenberdze chrześcijanie na całym świecie myślą o pokoju i wzajemnym poszanowaniu różnic. W tym duchu przetłumaczone przeze mnie cytaty podzielone są na następujące kategorie: natura ludzka, teologia, wiara, dobre uczynki, kobieta, bliscy, grzech i Luter nieznany. Szczególnie bliska jest mi ostatnia kategoria, ukazująca niemieckiego teologa w sposób w pełni zaskakujący, jako autora powiedzeń, które powszechnie używamy na co dzień, jak: Myśli nie podlegają ocleniu, Każdy Abel ma swojego Kaina itd.

„Marcin Luter w cytatach” ma stać się swoistą platformą informacyjną i ekumeniczną. Dzięki aforyzmom niemieckiego reformatora chciałbym przybliżyć chrześcijanom różnych odłamów żyjących na terenie Rzeczpospolitej Polskiej nadchodzący Jubileusz Reformacji. Wszyscy ludzie dobrej woli mają szansę bezpośredniego udziału w tworzeniu wyżej wymienionej pozycji książkowej. Dodatkowe informacje o książce znajdują się od stycznia 2016 na stronie http://www.facebook.com/ksiazka2017 a także na blogu książki http://marcin-luter-book.blogspot.de/ . Dzięki temu rozpoczęła się spontaniczna dyskusja z młodzieżą z Jeleniej Gory na temat dorobku Reformacji w Polsce, w której każdy z Uczestników ma szansę rozwijać swój talent, by wyrazić swoje zdanie: jedni w odegranych scenach, inni zapraszając swoich znajomych na oficjalna stronę książki na Facebooku, jeszcze inni przez wykonanie metoda origami Róży Lutra… Aby zapewnić odpowiedni nakład i wypromować książkę, potrzebne jest wsparcie. Serdecznie zapraszam na wymienione strony! Pozdrawiam :)
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 24 mar 2017, 19:20

Witam serdecznie. Chce poinformowac o dalszym rozwoju mojego projektu :) :) :)

Rysunki do mojej książki „Marcina Lutra myśli (nie)znane" wykonał Andrzej Mleczko. Honorowy Patronat nad książką zechcieli objąć Panowie: Jan Peszek (aktor, reżyser i pedagog teatralny) oraz Marek Uglorz (duchowny ewangelicki, biblista, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie). Patronat medialny sprawuje Miesięcznik Ewangelicki.

Obrazek

Dane:

Autor: Marcin Luter; Wybrał i przełożył: Kamil Basiński..
Stron: 104.
Format: 165x235.
ISBN: 978-83-7856-581-9.
Oprawa: twarda
Cena: 22.00

Nota:
Marcin Luter zmienił nieodwracalnie oblicze Kościoła. Jego 95 tez z 1517 roku wywołało dyskusje o powrocie do źródeł chrześcijaństwa. Sformułowaną przez niego teologię przyjęło jak dotąd dwadzieścia jeden pokoleń ewangelików tradycji augsburskiej. Marcin Luter to nie tylko Reformator, ale przede wszystkim człowiek uważnie obserwujący wielowątkowość życia, kochający mąż i ojciec, wielbiciel psów. W 500-lecie Reformacji odkryjmy tę fascynującą postać poprzez jej myśli używane tak często na co dzień! Kto wie, może zainspirują nas one do dalszej zabawy słowem niezależnie od wyznania, zasobności portfela czy stopnia wykształcenia...

Książka jest dostępna w sprzedaży w sieci Empik, Tania Książka, Ocean Książki oraz na internetowych stronach księgarń.

Promocja:

23.04 (niedziela) - Kościół Zbawiciela (Plac Piastowski 18) w Jeleniej Górze-Cieplicach, godz. 12.30
Uroczystość uświetni recital Tomasza Żółtko. Muzyka organowa w wykonaniu Marcina Armańskiego.

25.04 (wtorek) - Biblioteka UAM (u. Ratajczaka 38-40), sala 62, Poznań, godz. 17.00

26.04 (środa) - Książnica Karkonoska (ul. Bankowa 27) w Jeleniej Górze, godz. 17.00 - sala wykładowa
Serdecznie zapraszam!
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 05 kwie 2017, 16:02

Witam ponownie :)

Moja książka jest już dostępna w sprzedaży:

- u wydawcy:
http://www.wydawnictwopoligraf.pl/…/marcina-lutra-mysli-nieznane.h…

- w PWN:
https://ksiegarnia.pwn.pl/Marcina-Lutra ... -znane,708…

- w Taniej Książce:
http://www.taniaksiazka.pl/marcina-lutr ... e-znane-ma…

- na Allegro.pl:
http://allegro.pl/marcina-lutra-mysli-n ... 6750843580.…

- w Empiku:
http://www.empik.com/marcina-lutra-mysl ... e-luter-ma…

- w Znaku:
http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... rcina-Lutr…

- na Bonito.pl:
http://bonito.pl/k-1406969-marcina-lutr ... -nie-znane

- na Legolas.pl:
http://www.legolas.pl/978…/Marcina-Lutra-mysli-nieznane.html

- na Lideria.pl:
https://www.lideria.pl/marcina-lutra-my ... ne_p100568…

A także na:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4456943/ ... -nie-znane

Dodatkowo:
- w parafii ewangelicko-augsburskiej w Jeleniej Górze-Cieplicach
oraz
- w księgarni parafialnej (parafia ewangelicko-augsburska) w Koszalinie (od 12 kwietnia)

A to wpis na blogu Pani_Wu o projekcie:

http://zapiskinaserwetkach.blogspot.de/ ... kamil.html

Serdecznie pozdrawiam!
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 07 maja 2017, 13:22

„Marcina Lutra myśli (nie)znane“ świetnym prezentem na konfirmację!

Zbliża się okres, w którym młodzi chrześcijanie potwierdzą przed zborem swoją wiarę. To czas szczególny. Świadome przyznanie się do Nauki Chrystusa wymaga niezwykłej odwagi i potwierdza duchowe wyzwolenie, niezależność, o których tak często pisał niemiecki Reformator. „Marcina Lutra myśli (nie)znane“ to moim zdaniem niebanalny prezent na konfirmację. Zbiór myśli Reformatora dotyka chyba większości sfer, z jakimi młody człowiek (konfirmant) musi skonfrontować się, by móc dalej rozwijać swoją osobowość: niejednoznaczność natury ludzkiej, istotę teologii i grzechu, swoją seksualność. Książka nie moralizuje, prowokuje do własnych rozmyślań i odkrywa piękno języka ojczystego. Obecność Honorowych Patronów (Jana Peszka, ks. prof. Marka Uglorza), Patrona medialnego (Miesięcznik Ewangelicki) oraz znakomite rysunki Andrzeja Mleczki a także wysoka jakość druku (m.in. twarda okładka) przy atrakcyjnej cenie czynią z niej niepowtarzalny prezent na tę wyjątkową uroczystość. Również Konfirmanci obchodzący kolejne rocznice tego wydarzenia znajdą z pewnością coś interesującego dla siebie i odkryją (nie)znanego ks. Marcina Lutra! Publikacja jest do nabycia we wszystkich sklepach parafialnych Diecezji Wrocławskiej oraz w Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi i Suwałkach. Ponadto, książkę można kupić w salonach Empik, księgarniach PWN i innych księgarniach internetowych. Miłej lektury, Kamil Basiński.
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 20 maja 2017, 22:17

A teraz trochę o promocji książki:

- z Jeleniej Góry (premiera publikacji 23.04.17):

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/04/promocja-ksiazki-w-kosciele.html

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/04/zapraszamy-na-filmy-z-promocji-ksiazki.html

- z Biblioteki UAM w Poznaniu (25.04.17):

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/05/promocja-ksiazki-w-bibliotece-uam-w.html

- z Książnicy Karkonoskiej (26.04.17):

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/05/spotkanie-autorskie-w-ksiaznicy_17.html

Z wielką radością zawiadamiam, że książka "Marcina Lutra myśli (nie)znane" jest dostępna w sprzedaży we wszystkich księgarniach parafialnych diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP (oraz w Koszalinie, Krakowie, Lublinie, Łodzi i Suwałkach). Uznanie, z jakim spotkał się mój projekt, wzrusza i pobudza cały zespół do dalszej pracy na rzecz jego rozpowszechniania. Wszystkie chwile ze spotkania diecezjalnego z Księżmi Biskupami, Proboszczami i Panią Diakon zachowuje ze wzruszeniem w cichej podzięce za poparcie mojego projektu...

Dziękuję za Państwa obecność i zainteresowanie projektem. Od czasu wydania książki sprzedano ok. 450 egzemplarzy, co stanowi 9% jej całkowitego nakładu.
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: nika » 11 cze 2017, 22:26

Właśnie niedawno nabyłam i bardzo mi się podoba :).
Myślę, że będę do niej często zaglądać. Gratuluję pomysłu i pasji :).
nika
 
Posty: 53
Rejestracja: 03 maja 2009, 08:00
Wyznanie: ewangelickie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 16 lip 2017, 21:47

Nika - wielkie dzięki! :) :) :) :)

A teraz relacja z promocji publikacji:

- w Cieszynie podczas EDK:

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/06/promocja-ksiazki-na-targach-mozliwosci.html

- w Pszczynie:

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/07/zapraszamy-na-filmy-z-promocji-ksiazki.html

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/07/promocja-ksiazki-w-kosciele.html

- w Krakowie:

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/07/zapraszamy-do-obejrzenia-filmow-z.html

http://marcin-luter-book.blogspot.de/2017/07/promocja-ksiazki-w-krakowskiej-diakonii.html

A Ty? Przeczytałeś „Marcina Lutra myśli (nie)znane“? Zapytaj o nią w swojej parafii!

Rysunki do mojej książki „Marcina Lutra myśli (nie)znane" wykonał Andrzej Mleczko. Honorowy Patronat nad książką zechcieli objąć Panowie: Jan Peszek (aktor, reżyser i pedagog teatralny) oraz Marek Uglorz (duchowny ewangelicki, biblista, profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie). Patronat medialny sprawuje Miesięcznik Ewangelicki.
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 27 sie 2017, 20:39

„Marcina Lutra myśli (nie)znane“ są dla wszystkich!

Niezmiernie miło jest mi poinformować, że ilość sprzedanych egzemplarzy „Marcina Lutra myśli (nie)znanych“ wynosiła na dzień 30. czerwca 1160 sztuk (dane Wydawcy). W ciągu pierwszych trzech miesięcy od pojawienia się mojej publikacji na rynku wydawniczym kupiono 23,2% całego jej nakładu. Na oficjalny e-mail projektu (ksiazka2017@gmail.com) przychodzi dziennie kilkanaście wiadomości od Państwa opisujących wrażenia po przeczytaniu książki lub ze spotkania autorskiego. Stronę na facebook polubiło ponad 2100 osób z 24 krajów i 5 kontynentów świata, a blog projektu otworzono ponad 82.000 razy od czasu jego powstania (luty 2016). Te dane nie kłamią. „Marcina Lutra myśli (nie)znane“ stały się niezaprzeczalnym elementem obchodów 500-lecia Reformacji w Polsce. Książka jest adresowana do wszystkich. Tworzą ją zarówno ewangelicy (tradycji augsburskiej jak i reformowanej), katolicy, protestanci wolnokościelni a także osoby niezwiązane z żadnym wyznaniem. Honorowy Patronat objęli Panowie: Jan Peszek i ks. prof. Marek Uglorz, a rysunki do wybranych cytatów wykonał Pan Andrzej Mleczko. Ekumeniczny charakter książki oraz jej atrakcyjna cena są tylko nielicznymi z argumentów, dlaczego warto po nią sięgnąć. Odkryjmy Marcina Lutra i Reformację na nowo! Coś interesującego dla siebie znajdą w niej Osoby zainteresowane historią języka ojczystego, niemieckiego i łaciny, filozofii, tomików wierszy i aforyzmów. „Marcina Lutra myśli (nie)znane“ to książka dla mnie i dla Ciebie. Do nabycia w sieci sklepów Empik, księgarniach PWN, cieszyńskiej księgarni WARTO oraz ok. dwudziestu księgarniach internetowych! Ponadto, można ją kupić w sklepikach parafialnych w całej diecezji wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce oraz Łodzi, Lublinie, Wiśle, Poznaniu, Mikołajkach, Piszu, Krakowie, Zabrzu, Suwałkach, Pszczynie, Koszalinie i Giżycku.

Miłej lektury! Kamil Basiński.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4456943/marcina-lutra-mysli-nie-znane
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Kamil_Stuttgart » 11 wrz 2017, 22:05

Najbliższe terminy promocji „Marcina Lutra myśli (nie)znanych“:

14.09 (czwartek) - godz. 19.00, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach, ul. Cieplicka 11A

17.09 (niedziela) - godz. 10.15, Kościół Pokoju w Zabrzu, ul. ks. Marcina Lutra 2;
godz. 15.30, Ekumeniczne Dni Kultury w Rozwadzy, ul. W. Pstrowskiego 34
Na obu imprezach swoją obecność zapowiedział Honorowy Patron książki ks. prof. Marek Uglorz.

18.09 (poniedziałek) - godz. 13.00, ZSO nr 1 w Jeleniej Górze, ul. J. Kochanowskiego 18

20.09 (środa) - godz. 17.30, Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, ul. Jana III Sobieskiego 2

Do zobaczenia!
Kamil Basiński
Kamil_Stuttgart
 
Posty: 11
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:44
Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Re: Książka 2017

Postautor: Iwo_H » 11 wrz 2017, 23:36

A czy planuje Pan jeszcze jakieś promocje w okolicy Bielsko-Białej?
Iwo_H
Moderator
 
Posty: 715
Rejestracja: 15 maja 2006, 00:00
Wyznanie: KEA


Wróć do Słup ogłoszeniowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość