Uwagi krytyczne

Regulamin i ogłoszenia administratorów

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Luteranie z Bytomia

Postautor: Lenovo » 24 sie 2015, 11:43

Przykro mi jeśli tak . Przepraszam. Chciałbym jednak coś dodać.... Jesli jest to forum dostępne dla wszystkich wyznań, to jakiemu celowi służy cenzura przez moderacje? Dlaczego utrudniacie możliwość swobodnej dyskusji? Takie działanie jest dla mnie nie poważne, a nawet nie do przyjęcia. Mam wrażenie, że całość zamyka się w jakąś kastę. Przeżyłem w swoim życiu dwa ustroje, i wiele rządów. Przejrzałem listę użytkowników, zablokowano wiele osób, które nie napisały jednego nawet posta, wielu zablokowanych jest już, po pierwszym poście. Wiele,znaczna większość, po napisaniu pierwszego posta, już tutaj więcej nie zajrzało. To, dla kogo jest to forum tak naprawdę? Myślę, że gdybyście naprawdę byli bardziej otwarci na innych, to mieli byście więcej chętnych do dyskusji, tymczasem, ktoś wpadł, zadał pytanie i więcej się tutaj nie pojawił. Kieruję to do Adminów i Moderacji tego forum-uwierzcie proszę, warunki na tym forum, już na starcie są bardzo zniechęcające i irytujące. Opóźniacie przez to, czas wyczekiwania na odpowiedzi, na prowadzenie dialogów. Moderacja jest od tego, aby na forum dbać o spokój, i wartościowe dialogi, a nie, żeby cenzurować każdą wypowiedź, i zmuszać do wyczekiwania na pojawienie się mojego posta. Jak mało macie moderatorów, to należy poszukać odpowiednich osób, a nie blokować dyskusję.
Z całym szcunkiem Lenowo
Lenovo

Wyznanie: W.B

Re: Luteranie z Bytomia

Postautor: Iwo_H » 24 sie 2015, 22:15

Jeszcze raz chciałam odwołać się do regulaminu, a szczególnie do:
§ 4. Forum ma profil duszpasterski, co oznacza, że priorytetowym celem jego istnienia jest wyjście na przeciw i udzielanie pomocy osobom zagubionym, wątpiącym i poszukującym.
§ 5. Celem drugorzędnym forum jest stworzenie płaszczyzny do rozmów o charakterze wyznaniowym, społecznym, ekumenicznym i integracyjnym.

Nie wszystkie fora muszą być takie same. Defragmentacja przeszła długą drogę, na początku była forum całkowicie otwartym, nie wymagano nawet rejestracji, nie było regulaminu. Okazało się, że ludzie nie potrafili z takiej wolności korzystać i próbowali zrobić z forum prytany folwark. To zmusiło nas do sukcesywnych zmian i ograniczeń. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ścisła moderacja uniemożliwia dynamiczną dyskusję, ale nie zmienimy tego. Mamy wielu czytelników i zależy nam na tym, aby mogli oni znaleźć tutaj to czego szukają - dobre treści, które mogą pomóc im w duchowych rozterkach. Są inne luterańskie fora, gdzie można dynamicznie podyskutować. Funkcja Defragmentacji jest nieco inna.
Ponieważ dyskusja ta nie jest związana z tematem przenoszę posty do stosownego wątku.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Re: Uwagi krytyczne

Postautor: Lenovo » 25 sie 2015, 10:19

Rozumiem.
Lenovo

Wyznanie: W.B

Poprzednia

Wróć do Wszystko o DEFRAGMENTACJI