Samota... Samotny - wpisy archiwalne

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Samotna... Samotny...

Postautor: promyczek » 01 lis 2008, 00:13

Witam! Jestem ewngeliczką pochodzącą ze śląska cieszyńskiego, jak większośc z Was szukam kompana do rozmów, spacerów i spędzania mile czasu. Czekam na wiadomość Pozdowienia :*
----------
:*
promyczek

Samotna... Samotny...

Postautor: darek » 07 lis 2008, 12:07

witajcie!od dluzszego czasu fascynuje mnie postac Lutra.wlasnie postanowilem dowiedziec sie czegos o Ewangelikach i trafilem na ta strone..Bog jest dla mnie najwazniejszy!szukam prawdy,a kosciol katolicki jaki jest wszyscy wiedza...ostatnie 3 lata oddalem poznawaniu tego kosciola.wiem ze nie chce w nim byc.nie mam kontaktu z Ewangelikami,a czuje ze to moja droga.to nie latwa decyzja kiedy cale zycie ma sie wpajane wartosci katolickie.szukajac Boga poszedlem pieszo z Jakubowa do Santiago De Compostella,bylem eremita.kiedy szedlem przez Niemcy,to wlasnie protestanci okazywali mi wiele serca.jak moge poznac wasza nauke,oczywiscie poza Ewangela,ktora jest najwazniejsza?pozdrawiam i prosze o pomoc.
----------
darek
darek

Samotna... Samotny...

Postautor: Iwona » 10 lis 2008, 21:47

Darku, polecam na początek stronę www.luteranie.pl gdzie w zakładce 'materiały' znajdziesz bardzo dużo opracowań. No i byłoby świetnie gdybyś nawiązał kontakt z parafią luterańską najbliższą miejscu Twojego zamieszkania i zaczął brać udział w jej życiu.

Pozdrawiam.
Iwona

Samotna... Samotny...

Postautor: mathetes » 16 lis 2008, 22:36

Należeć do mniejszości jest trudno, zwłaszcza gdy jest to podwójna mniejszość. Jestem młodym człowiekiem, który stara się kroczyć w swoim życiu za Jezusem. Wiem, że to ostatecznie do Niego zmierzam, w Nim pokładam swoją wieczną ufność. Ale ciężko jest człowiekowi tu, gdy jest sam. Ciężko jest zwłaszcza gdy jest gejem, a jego "bracia chrześcijanie" patrzą na takich ludzi z potępieniem, pogardą i obrzydzeniem. Wierzę, że są jednak inni ludzie wierzący, którzy są gotowi iść za Jezusem i jednocześnie żyć w zgodzie z własną orientacją. Chciałbym poznać wierzącego chłopaka w wieku studenckim (19-25 lat), najlepiej z Wrocławia lub terenów płd. Polski (Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie), chrześcijanina (najlepiej utożsamiającego się z szeroko rozumianym protestantyzmem). Jeśli masz jakiś pomysł na życie, jakieś ambicje, jesteś człowiekiem wrażliwym, to myślę, że warto się poznać, choćby "tylko" i "aż" zaprzyjaźnić. W końcu my wierzący geje nie mamy zbyt łatwo w tym kraju i warto znać kogoś, kto rozumie.
mathetes

Samotna... Samotny...

Postautor: ewa » 24 lis 2008, 23:25

Kocham Jezusa
----------
ewa
ewa

Samotna... Samotny...

Postautor: marwin » 27 lis 2008, 18:31

Czesc . mam 43 lata ,jestem samotnym ewangielikiem ,poszukuje bratniej duszy-
nawröconej kobiety ,ktöra lubi wedröwki görskie.
----------
marwin
marwin

Samotna... Samotny...

Postautor: maks » 14 gru 2008, 23:39

CZEŚĆ
Chyba ewangeliczki mają największe powodzenie u mężczyzn bo naprawde Ich wpisów tu prawie niema.
A gdzie można je właściwie spotkać jeśli nie na tej stronie?
Fajnie by było gdyby jakaś dziewczyna do mnie napisała przecież nie będe szukał ewangeliczki na ulicy... bo raczej jej tam nieznajdę. Moim marzeniem również jest poznać miłą sympatyczną dziewczynę naszej religii. Ale czy będzie jakaś dziewczyna zainteresowana moją skromną osobą? Choć już mi minęła 30-tka to wciąż czekam na tę wymarzoną! Jestem miłym uczciwym i chyba sympatycznym Facet!
Hmm chyba ze mnie romantyk... nie piję nie pale niemam żadnych zobowiązań -Kawaler!

----------
maks
maks

Samotna... Samotny...

Postautor: studentka » 21 gru 2008, 22:29

Czesc
Mam 24 lata, jestem ze Slaska. Interesuje sie muzyka, fotografia, filmem i poznawaniem nowych kultur. Lubie podroze. Jezeli chcialbys mnie blizej poznac to zapraszam do pisania listow:)
----------
Studentka
studentka

Samotna... Samotny...

Postautor: sammotny » 03 sty 2009, 20:15

Cześć!
Jestem trzydziesto letnim miłym sympatycznym uczuciowym mężczyzną chciałbym poznać jakąś sympatyczną współwyznawczynię Jestem jeszcze kawalerem nie posiadający nałogów.
----------
sammotny
sammotny

Samotna... Samotny...

Postautor: samotna26 » 11 sty 2009, 12:57

Cześć
Jestem 26-letnią samotną ewangeliczką ze Śląska. Chciałabym poznać kogoś kto również jak ja nie chce być już samotny i chce by ta druga połowa była tego samego wyznania. Mimo, iż dotychczas nie miałam szczęścia w zwiazkach damsko męskich nadal wierzę, że uda mi sie spotkać jakiegoś sympatycznego i poważnie myślącego o życiu ewangelika.

Pozdrawiam
----------
samotna26
samotna26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Archiwum "Samotna... Samotny..."