Konwersja - co robić po kolei?

Pytania na temat luteranizmu i KEA

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Konwersja - co robić po kolei?

Postautor: Barto_S » 24 cze 2012, 14:30

Witam Was serdecznie. Chciałbym zadać pytanie co po kolei należy zrobić żeby przystąpić do KEA? Zbieram się do tego już od dłuższego czasu ale nie wiem czy trzeba najpierw odnaleźć parafię, umówić się na spotkanie, do kogo się zgłosić? Wiem, że na tym forum są podobne wątki ale jeśli by kto mógł to prosiłbym napisać krótko jak po kolei to się odbywa.
Pozdrawiam, Rafał z Wrocławia
Barto_S

Re: Konwersja - co robić po kolei?

Postautor: jagna » 25 cze 2012, 14:07

Ale zaraz, zbierasz się do konwersji, a nie znalazłeś jeszcze parafii? Nie byłeś na nabożeństwie itd? To wynika z Twojego postu, chyba, ze źle zrozumiałam. Tak z marszu żaden ksiądz Cię nie przyjmie raczej ;)

1. Znajdź najbliższą parafię. Jak nie ma w Twoim mieście to wyguglaj stronę diecezji i zobacz gdzie najbliższa.
2. Idź na nabożeństwo, zobacz jak wygląda, jak się czujesz, czy to miejsce dla Ciebie. Zobacz jak parafia funkcjonuje.
3. Umów się z księdzem, porozmawiaj, powiedz o konwersji - ksiądz Cię dalej poprowadzi, powie co masz robić, ile potrzeba czasu (to zależy od tego jak bardzo lub jak mało się orientujesz w nauce KEA)
a potam to już tylko po świadectwo chrztu i z powrotem do księdza. I konwersja.
"Bo miałem ambicję stworzyć taką rezolutną rasę, a wyście to tak po ludzku, po ludzku... spartolili"
jagna

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Wróć do Przed konwersją