Przesądy

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

przesądy

Postautor: Roman » 07 maja 2008, 09:56

...i jeszcze kominiarz i guzik.Nie dajmy się zwariować.Proszę.
----------
Pozdrawiam
Roman

przesądy

Postautor: mak » 07 maja 2008, 15:55

Ref.:
Kto nie boi się wierzyć, że się uda? Ja nie! Ja wierzę, wiara czyni cuda!

Choć mam wiele pytań, nie będe wróżyć z kart. Info zodiakalne to mało śmieszny żart. Kiedy patrze w górę nie ważny układ gwiazd. Bo tam trochę wyżej jest najpiękniejsze z miast, a w nim Ten co przyszłość zna.

Ref.:
Kto nie boi się wierzyć, że się uda? (wierzyć uda...) Ja nie! Ja wierzę wiara czyni cuda! (wiara czyni cuda...)Kto nie boi się wierzyć, że się uda? (wierzyć uda...) Ja nie! Ja wierzę wiara czyni cuda!(wiara czyni cuda...!)

Życia na loteri jeszcze nie wygrał nikt. (na loteri, życia na loteri) Żadne amulety nie dadzą szczęścia mi (amulety, niedadzą szczęścia) Zamiast trzymać kciuki wykonam inny gest (aaaa...)wzniosę ręce w górę bo wiem, że w niebie jest moja pomoc, szczęście me!

Ref.:
Kto nie boi się wierzyć, że się uda? (wierzyć uda...) Ja nie! Ja wierzę wiara czyni cuda!(wiara czyni cuda...) Kto nie boi się wierzyć, że się uda? (wierzyć uda...) Ja nie! Ja wierzę wiara czyni cuda...

Za horyzontem przyzwyczajeń znajdę drogę... gdzie możliwości moich kres tam Jego początek...

Trudno jest uwierzyć, trudno nie wierzyc w nic (trudno nie wierzyć w nic... o tak!). Wszyscy mają rację, czy nie ma racji nikt ?(nikt nie ma racji, nikt nie ma racji!) Tylko jedna wiara i tylko jeden Bóg (tylko jeden Bóg!) Wiele drogowskazów (wiele drogowskazów), tylko jedna droga (tylko jedna droga...!)Wiele drogowskazów, lecz nie ma wielu dróg...

Ref.:
Kto nie boi się wierzyć, żę się uda? Ja nie. Ja wierzę wiara czyni cuda. Kto nie boi się wierzyć, żę się uda? Ja nie. Ja wierzę wiara czyni cuda. (wia...wiara...wiara czyni... wia...wiara...wiara czyni cuda - wiara czyni cuda - wiara - wiara czyni, wiara czyni cuda, wiara czyni cuda!) Wiara czyni cuda...

Źródło: http://66.102.9.104/search?q=cache:8l4_ ... iagodzinad nia/wiaraczynicuda.php+kto+nie+boi+si%C4%99+wierzy%C4%87+%C5%BCe+si%C4%99+uda,&a mp;hl=pl&ct=clnk&cd=1&gl=pl&lr=lang_pl :P
:)
----------
Otwórz okna swego serca i czyń
mak

Re: Przesądy

Postautor: Iwo_H » 10 mar 2009, 02:15

Wcześniejsze posty pochodzą ze starej wersji forum, na której nie obowiązywał obecny regulamin, dlatego mogą znaleźć się tam wypowiedzi niezgodne z obecnymi zasadami forum. Obecny regulamin nie działa wstecz.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Re: przesądy

Postautor: Apollos » 10 wrz 2013, 21:11

Apollos pisze: Nie wszystko co się człowiekowi przydarza dzieje się za sprawą Boga.
Śmierć, choroba itp. to stanowczo nie Boże dzieła.
Biblia nie naucza w ten sposób choć są w niej pewne wersety mogące to sugerować np. w księdze Hioba.
Hiob wypowiedział pewne słowa mówiące kłamliwie o Bogu będąc pod wpływem ogromnego obciążenia i szoku spowodowanego strasznymi wydarzeniami którymi dotknął go diabeł. Ale zaraz po tych wypowiedziach mamy zapewnienie że ..."nie zgrzeszył Hiob przeciwko Bogu"...

Niebezpiecznie brzmi to co napisałeś, trąci to trochę dualizmem i można dojść do wniosku, że oprócz Boga, który nad wszystkim panuje jest jaszcze jakiś inny równie mocny diabeł, który odpowiedzialny jest zło tego świata. Tym czasem wg Biblii wszystko co nas spotyka, także choroba i śmierć, dzieje się tylko wtedy, gdy Bóg na to zezwala.
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: Apollos » 11 wrz 2013, 17:54

To nie kwestia dualizmu.
Jest więcej i głębiej do zobaczenia i zrozumienia ze Słowa...
Bóg jest nieograniczony, jednak zamieszkał w ograniczonym ciele, jest wszechmogący a jednak postępuje według tego co powiedział ograniczywszy swoje działanie w naszym życiu do ram określonych przez nasze wybory z wolnej woli, której zdecydował się nie łamać.
Musiałbym wiele tu napisać o pewnych aspektach czy paradoksach.
Np. Bóg jest ludziom przychylny, a jednak przeciwstawia się pysznym, jest jest miłością, a jednak Jego Syn musiał oddać swoje życie, jest miłosierny a jednak dał ludziom bezwzględne Prawo itp... Jest wiele do zgłębienia...
Gdyby popatrzeć na to powierzchownie lub przez pryzmat religijnej tradycji to można przypisać Bogu to co przypisywał Hiob, który i tak później się pokornie przyznał że znał Boga tylko ze słyszenia...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: Kamil_Stuttgart » 22 lut 2016, 11:52

Z przesadami bywa roznie :) Wszystko zalezy od podejscia - moga one nas bawic i traktujemy je wstedy jako czesc naszej histroii, rozrywki, moga sprawic, ze wierzymy w ich moc a wtedy staja sie dla nas bogiem. Wazne, by uswiadomic sobie, jaka role pelnia one w naszym zyciu i czy ta rola jest z punktu widzenia Biblii odpowiednia :)
Kamil_Stuttgart

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: OreleK » 02 mar 2016, 00:40

Ja nie wierzę w żadne przesądy, wymyślili je sobie ludzie w zasadzie nie wiadomo nawet po co, chyba tylko po to aby było ciekawiej. Czarny kot? Naprawdę? Równie dobrze mógłby być niebieski lub różowy, jakie to ma znaczenie? Pechowy Piątek 13? Jeżeli w tym dniu dochodzi do większej ilości pechów to chyba tylko na zasadzie samospełniającej się przepowiedni. Uważam, ze jeżeli ktoś jest wierzący, to nie powinien bawić się w okultyzm.
OreleK

Poprzednia

Wróć do Co myślisz o...