Co po śmierci?

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Co po śmierci?

Postautor: Jafet » 18 cze 2011, 20:07

Nic z tego nie rozumiem. Nie możecie po prostu zacytować jakiś werset z Biblii na potwierdzenie tego, co mówicie. Skąd mogę mieć pewność, że jest tak, a nie inaczej?
Jafet

Wyznanie: Wierzący w Boga

Postautor: Piter » 18 cze 2011, 23:13

Jafet pisze:Nic z tego nie rozumiem. Nie możecie po prostu zacytować jakiś werset z Biblii na potwierdzenie tego, co mówicie. Skąd mogę mieć pewność, że jest tak, a nie inaczej?

Możesz wierzyć albo mieć pewność. Albo rybki albo akwarium. Dla mnie, moim zdaniem, pewności żadnej znikąd mieć nie możesz, ale jak chcesz to szukaj.
Co do Biblii, dla każdego cytatu możesz znaleźć inny cytat. IMHO Biblia nie jest brykiem z cytatami do potwierdzania takich czy innych koncepcji.
Religion could be a source of error as well as wisdom and light. Its role should be to inculcate, not a sense of infallibility, but a sense of humility. (R. Niebuhr)
Piter

Wyznanie: ewangelicko-reformowane

Postautor: Jafet » 19 cze 2011, 11:09

Piter pisze:Co do Biblii, dla każdego cytatu możesz znaleźć inny cytat. IMHO Biblia nie jest brykiem z cytatami do potwierdzania takich czy innych koncepcji.

I tu się chyba mylisz:

"Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości" (2 Tym. 3:16).
Jafet

Wyznanie: Wierzący w Boga

Postautor: karolina2529 » 06 lip 2011, 13:13

po śmierci czeka nas taki los jaki sami sobie zgotowaliśmy, poprzez styl życia tu na ziemi, a znjdziesz się tam gdzie będzie serce Twoje. :) zbawienie, bądź potępienie nie ma niczego pomiędzy.
karolina2529

Wyznanie: E-A

Poprzednia

Wróć do Biblia bez tajemnic