Życie wieczne na Ziemi

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Życie wieczne na Ziemi

Postautor: Apollos » 09 paź 2013, 08:23

pawelpyzak pisze:niestety każdego czeka śmierć, a życie wieczne przyjdzie będzie gdzieś tam, każdy trafi tam gdzie zasłużył, ja w to wierze z całego serca

Jeśli każdy miałby trafić tam gdzie zasłużył to wszyscy znaleźli by się w piekle a Pan Jezus nie musiałby za nas oddawać swojego Życia.
Zbawienie jest za darmo, z łaski i nie można sobie na nie zasłużyć...
Tak mówi Pismo Święte...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: Apollos » 09 paź 2013, 08:28

machonski2 pisze:Każdego czeka śmierć

To prawda że dane jest człowiekowi raz umrzeć a potem sąd.
Prawdą też jest że jeśli człowiek narodzi się na nowo to już przeszedł ze śmierci do życia.
Prawdą również jest to że kto uwierzył w Pana Jezusa nie będzie sądzony...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: Anja01 » 09 paź 2013, 13:21

Nie pomieścimy się! :shock: No chyba, że ta nowa ziemia to Narnia ;)
Anja01

Wyznanie: E-A od 29.05.11.

Postautor: Predi » 09 paź 2013, 22:14

Apollos pisze:W cytowanym przez Ciebie fragmencie jest mowa o NOWEJ ziemi i NOWYM niebie. Nowe jest nowe a nie ulepszone stare...
Mam nadzieję że Ci się po prostu coś pomyliło a nie że próbujesz wprowadzać nauki świadków...

Nie probuje wprowadzac nauki SJ :) Niektorzy teologowie, opierajac sie na tym, ze ziemia stworzona przez Boga okreslona byla jako 'dobra', twierdza, ze nie zostanie nigdy zniszczona, i 'nowa' znaczy 'odnowiona', analogicznie jak w 2 Kor 5:17 Apostol Pawel pisze odnosnie chrzescijan 'stare przeminelo, oto wszystko stalo sie nowe', a jednak jestesmy tym samym czlowiekiem. Kwestia semantyczna. Czy ktos jest tu na tyle mocny w biblijnej grece by stwierdzic bez watpliwosci, ze wyraz tlumaczony jako 'nowe' nie moze w tamtym miejscu oznaczac 'odnowione'?
Predi

Wyznanie: chrześcijanin

Poprzednia

Wróć do Biblia bez tajemnic