Księga rodzaju 3

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Księga rodzaju 3

Postautor: Apollos » 11 sty 2015, 21:19

lukasmusic pisze:Mój post będzie troszkę na przekór większości wyobrażeń o Słowie. Proszę o chwilę odwagi i otwarcia umysłu. Co by było gdyby Bereszit (Genesis, I Mojżeszowa) nie była dosłownym opisaniem co się kiedy wydarzyło. Proszę otworzyć umysły szeroko i wyobrazić sobie, że w tej księdze odnajdziemy nas ludzi - i wszystkie nasze charaktery. Opis naszych ludzkich uczynków i umieszczenie ich w kategoriach binarnie opozycyjnych ( dobre vs. złe). Takie podejście będzie dla nas kopalnią nowych spojrzeń na naszą wiarę. Treść tej książki przestanie stać w sprzeczności z nauką o ewolucji - tylko dlatego, że ewolucja o czym innym jest a religia o czym innym. Zróbmy sobie miejsce na myślenie.

Słowo Boże to nie "ta książka" jak to, niezbyt pięknie ująłeś.
Samo Słowo naucza że..." z obfitości serca mówią usta"..., tak że po sposobie traktowania Słowa (np. wątpliwej wartości eksperymenty z interpretacją), oraz po sposobie wyrażania się o Słowie ( ta książka), można poznać jaki ktoś ma do Słowa Bożego podejście i jaką Ono dla niego ma wartość...
Biblia dokładnie i dosłownie opisuje to jak Bóg wszystko uczynił i nie ma tu miejsca na zabawę w dziwne spekulacje.
To wprowadza tylko zamęt w głowach młodych wierzących i może prowadzić do wykształcenia się u nich mechanizmu usprawiedliwiania grzechu luźną interpretacją Słowa...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Poprzednia

Wróć do Biblia bez tajemnic