Śmierć nieochrzczonego dziecka

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Śmierć nieochrzczonego dziecka

Postautor: Arthfael » 26 cze 2013, 11:02

Dzień dobry,

Doświadczyliśmy bardzo smutnego zdarzenia. Zmarło nasze nienarodzone dziecko. Dziś zdanie z J 3:5 :
"Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego.? rodzi w nas bolesne pytania.
Czy wg. Was dotyczy ono tylko osób, które nie zostały ochrzczone a miały taką możliwość, czy jest bezwzględnym Prawem?
Jak rozumieć w tym kontekście 1 Kor 15:29 "Cóż tedy uczynią ci, którzy się dają ochrzcić za umarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie bywają wzbudzeni, to po cóż się dają chrzcić za nich?"
Czy może, gdy nienarodzone dziecko zostaje powołane do Pana, otrzymuje łaskę zbawienia? Bo przecież Pismo potwierdza, że Pan powołuje nienarodzonych, np. u Jz 49:1:
"...Pan powołał mnie od poczęcia, od łona matki nazwał mnie po imieniu." Tu akurat do głoszenia Słowa ale to niczego nie zmienia, że mały człowiek już był w zamyśle Pana.
Arthfael

Wyznanie: luteranizm

Re: Śmierć nieochrzczonego dziecka

Postautor: Apollos » 04 lip 2013, 20:42

Dziecko zanim zgrzeszy jest w sytuacji Adama i Ewy. Dopiero kiedy jest w stanie rozpoznać co jest dobre a co złe popełnia grzech i umiera duchowo. Dla tego musi się na nowo narodzić;
-Z wody (być obmyty kąpielą wodną przez Słowo, a nie przez chrzest)
-Z Ducha (zostać zapieczętowanym Duchem Świętym)
Adam i Ewa zanim zjedli z drzewa poznania dobra i zła nie żyli w grzechu...
Dziecko, które nie narodziło się z ciała nie miało żadnej możliwości aby zgrzeszyć, a tym samym nie potrzebowało narodzić się powtórnie a co za tym idzie jest teraz z Bogiem...
Chrzest jest potrzebny dopiero osobie, która w ten sposób chce zamanifestować odpuszczenie jej przez Boga wszystkich grzechów, czyli narodzonej na nowo...
Nie ma też grzechu pierworodnego ale skażenie które przyszło na świat z powodu grzechu i któremu po jakimś czasie każdy ulega, jak tylko umie rozpoznać co jest dobre a co złe...
To co napisałem nie jest oficjalną nauką Kościoła Ewangelickiego, ale tak czytam w biblii jako całości a nie tylko pod kątem zagadnienia.
Z reszta w myśl zasady: ...tylko Pismo... to nie wiem czy zasadnym jest na wszystkie możliwe sposoby bronić zarosłej pajęczynami, niebiblijnej tradycji która rodzi takie pytania, potępienie i niepewność...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: mireklakowski22 » 13 wrz 2013, 02:27

Bóg zrozumie i przyjmie takie dziecko do nieba.. to jest osobna kwestia niż biblia i jej argumenty w tej sprawie według mnie, ale każdy może mieć swoje zdanie.
mireklakowski22

Wyznanie: Buddyzm

Postautor: machonski2 » 14 wrz 2013, 23:01

Dziecko nie mialo jak zgrzeszyc, Bóg zrozumie
machonski2

Postautor: Apollos » 16 wrz 2013, 15:06

mireklakowski22:
Bóg zrozumie i przyjmie takie dziecko do nieba.. to jest osobna kwestia niż biblia i jej argumenty w tej sprawie według mnie, ale każdy może mieć swoje zdanie.

Właśnie Biblia mnie przekonuje o tym że dziecko jest z Bogiem.
Nie musicie się wypowiadać na ten temat.
Odpowiedź biblijna ( a nie wypociny kogoś kto nie zna Boga, ale chce mieć swoje pięć minut na forum) została podana.
Rodzice mają rozwiane wątpliwości i to wystarczy...
Z Chrystusem jestem ukrzyżowany, żyję więc już nie ja ale żyje we mnie Chrystus, a obecne życie moje w ciele jest życiem wiarą Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie...
...a wiara jest pewnością...
Apollos

Wyznanie: Wyrosłem w KCH ARKA w Poznaniu

Postautor: jarek.boss@o2.pl » 10 lis 2013, 13:22

dziękuję za informacje :)
jarek.boss@o2.pl

Wyznanie: Chrześcijaństwo

Wróć do Biblia bez tajemnic