Homoseksualizm

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

Re: Homoseksualizm

Postautor: Gerhard » 05 wrz 2012, 05:54

Gdybym uczestnil w takim nabozenstwie celebrowanym przez dwoch wsporzyjacych ze soba pastorow to moim jedynym marzeniem bylo by wyjsc z tamtad czym predzej. A w kosciele owszem spie. Nie tylko ja zreszta a zone mam swoja. Coz skoro panuje martwota duchowa. Ksieza odprawiają tandentne kazania byle by bylo. wszyscy sa jak w transie myslac ze tak juz musi byc. Dano Kosciol jako instytucje a gdzie prawdziwa luterska wiara? Dozenie do prawdy bunt przeciw kwasowi ktory przedostal sie do calej juz masy. ? Odnosze wciaz wrazenie ze Kosciol nie wierzy Bibli tyle ze ja na pozor glosi. Tak jak pisalem na poczatku glosza a sami w to co glosza nie wierza. Czy Chrystus zastanie wiare gdy przyjdzie? Dziwak ze mnie w dodatku wierzacy w przyjscie Chrystusa? A jednak...
Gerhard

Postautor: Gerhard » 05 wrz 2012, 06:57

Jedno jest pewne.Jestem tu juz uwazany za antysemite majacego nienawisc do kobiet. Do tego nie rozumiem sloganu reformacji TYLKO PISMO SWIETE. Aha i czasow w jakich Biblia zostala napisana. Czyli ze heretyckie zanim prawda stala sie prawda musiala byc klamstwem. Czyli ze Biblia na poczatku byla klamstwem zanim stala sie prawda. Czyli ze Istnienie Kosciola nie ma tak naprawde zadnego sensu. Zrobiono nam wode z mozgu a my prosty glupi lud dalismy sie nabrac. Wiec to czas decyduje o tym co staje sie moralne a co przestaje obowiazywac jako moralnosc. Kazdy kto szczerze szuka prawdy stwierdzi ze takie teologie to nic innego jak kontynlacja talmudu. Ktory zostal potepiony przez Pana Chrystusa. Albowiem zamienili prawa Boze na Prawa ludzkie. jesli Tylko Pismo Swiete to niech to wiec bedzie Pismo Swiete. A nie wywody o czasach!
Gerhard

Postautor: varpho » 05 wrz 2012, 12:44

Gerhard pisze:Gdybym uczestnil w takim nabozenstwie celebrowanym przez dwoch wsporzyjacych ze soba pastorow to moim jedynym marzeniem bylo by wyjsc z tamtad czym predzej.

a niby po czym byś poznał orientację tych księży?
przy okazji - gratuluję ukucia pięknego neologizmu nawiązującego do nieco archaicznego rzeczownika "rzyć"... :P

Gerhard pisze:Jedno jest pewne.Jestem tu juz uwazany za antysemite majacego nienawisc do kobiet.

no bo wypisujesz jakieś bzdury na temat Talmudu i "kobiecego liberalizmu" [!?].

Gerhard pisze:takie teologie to nic innego jak kontynlacja talmudu. Ktory zostal potepiony przez Pana Chrystusa.

jak Chrystus mógł potępić Talmud, który został spisany dopiero w IV-VI w. n.e.?
biedny, nędzny, grzeszny - człowiek.
postuluję wprowadzenie religioznawstwa do szkół.
varpho

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: Gerhard » 05 wrz 2012, 13:33

Talmud zaczol powstawac podczas niewoli Zydow babilonskiej. Babilonski jest dla Zydow wazniejszy od Jerozolimskiego a nawet od Tory. To nie jest tajemnica ze w obecnym Panstwie Izrael ortodoksyjni Zydzi stosuja go z zaciekloscia pozostawiajac sobie wiele do zyczenia. Z dziewieciolatka mozna juz wspolzyc to nie jest zle... To cytat z ich Talmudu. Jest tam wiele innych chorych wersow odnosnie nas jako gojow czyli bydla. A Poznawac w Kosciele orientacji nie mam zamiaru [dwoch pastorow] ja gratuluje tobie madrosci wedlog tego swiata. Przekrecasz proste o moralnosci nauki biblijne. Jesli jestes pastorem to podwojne gratulacjie. Kto traktuje Chrystusa powaznie ten odrazu zorientuje sie jak bledni sa tacy nauczyciele i Kosciol ktory reprezentuja. Pawel zreszta przepowiadal takie odstepstwa od moralnosci w wierze. Ot i co mamy liberalizm w Kosciele klocacy sie z czystymi naukami biblijnymi. Homosexualizm praktykujacy go pastorzy to przeciez tylko mala zamiana klamstwa na prawde aby kiedys klamstwo stalo sie prawda. Pozniej pedofilizm tez nie bedzie taki zly. Tez mozna Bog jest przeciez miloscia powie pewnie drogie dzieci zrobia wam tylko dobrze. .. Poznacie tylko inna orientacie. bo wlasnie pedofilizm jest owocem homosexualizmu...
Gerhard

Postautor: Gerhard » 06 wrz 2012, 10:55

Oczywiscie rozumiem ze macie mnie tu dosc na tym forum. Nie musicie nic juz zamieszczac co jest mojego. Mozecie mnie nawet usunoc z niego ja nie mam juz nic przeciw temu. Chcialem jedynie przedewszystkim na podstawie Bibli przedstawic jak bardzo Kosciol bladzi dawajac miejsca w swoim urzedzie ludziom ktorzy najpierw powinni dokonac wyboru czy chca sluzyc Bogu czy dalej chca twic w swoim grzechu. Ja nie chce tkwic w takiej spolecznosci i postanowilem zmienic wyznanie. Prawdobodobnie przejde do ewangelicznych reformowanych twieradza ze sa konserwatywni i nie ordynuja tam homosexualistow. Przepraszam jesli nie raz za bardzo sie zagapolywalem do przodu. Poprostu nie rozumiem takiego stanowiska tegoz Kosciola. Pozdrawiam i dziekuje za uwagę.
Gerhard

Postautor: Iwo_H » 07 wrz 2012, 19:50

Gerhardzie, oczywiście masz prawo rozumieć Pismo Świętej tak jak Ci się wydaje, że powinno być rozumiane, ale byłabym wdzięczna, gdybyś przestał nas tutaj nawracać na jedynie słuszny, Twój punkt widzenia i rozumienia. Jeśli chcesz uprawiać misję wśród zagubionych chrześcijan, to proszę, załóż sobie stronę na temat swojego rozumienia Pisma Świętego i tam zapraszaj zainteresowanych.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: varpho » 07 wrz 2012, 22:56

Gerhard pisze:Talmud zaczol powstawac podczas niewoli Zydow babilonskiej.

nie. w Babilonie działo się trochę więcej niż tylko "niewola babilońska" [która miała miejsce w VI wieku p.n.e.]. wielu Żydów zostało w Babilonie, bo to był bardzo ważny ośrodek ówczesnego świata [podobnie jak Rzym zyskał takie znaczenie w świecie chrześcijańskim po prostu ze względu na swoje znaczenie polityczne, kulturalne, gospodarcze itd.]. nic dziwnego, że w Babilonie działały również szkoły żydowskie.
a tradycje ustne zaczęto spisywać w Talmud dopiero po tym, kiedy zniszczono świątynię w Jerozolimie i judaizm chcąc nie chcąc musiał się przestawić z religii opartej na kulcie świątynnym na religię opartą o nauczanie synagogalne.
to tak w skrócie, bo wątek jest o czymś kompletnie innym. w sumie ten offtop to może i trochę moja wina, ale po prostu nie mogłem pozostawić bez komentarza Twojego wstawienia w wywód ni stąd ni zowąd jakichś komentarzy o Talmudzie.

Gerhard pisze:A Poznawac w Kosciele orientacji nie mam zamiaru [dwoch pastorow]

no i bardzo dobrze.
ale jednak jakieś dziwne rzeczy o tym, czego byś doznawał na widok gejów odprawiających nabożeństwo, pisałeś.
zastanowiło mnie, po czym niby byś poznał ich orientację - masz jakiś gejradar, czy co? ;)
bo zasadniczo homoseksualiści od heteroseksualistów poza samą orientacją niczym się różnić nie muszą.

Gerhard pisze:Jesli jestes pastorem to podwojne gratulacjie.

nie dziękuję, bo żadnym duchownym nie jestem, co zresztą nie tak trudno sprawdzić - prawie wszędzie używam tego samego nicka, czasem w połączeniu z moim imieniem i nazwiskiem. i na żadnej liście księży luterańskich nie figuruję, na ChAT też nie uczęszczałem. ;)

Gerhard pisze:Prawdobodobnie przejde do ewangelicznych reformowanych twieradza ze sa konserwatywni i nie ordynuja tam homosexualistow.

gratuluję priorytetów... :D dla mnie jednak ważniejsze są kwestie teologiczne [jak chociażby kwestia realnej obecności]...

P.S. u nas przecież nawet kobiet się [na księży] nie ordynuje, więc o czym my w ogóle rozmawiamy.
biedny, nędzny, grzeszny - człowiek.
postuluję wprowadzenie religioznawstwa do szkół.
varpho

Wyznanie: ewangelicko-augsburskie

Postautor: Gerhard » 08 wrz 2012, 11:07

Narazie moze sie nie ordynuje. Kwestia czasu. Jednosc w Kosciele rozbita. [ Szwecja ;dobrym; przykladem] podstawa wprowadzenia zmian w Kosciele to Rozbic najpierw jego jednomyslnosc co do pojecia grzechu] Kalwini konserwatywni jak narazie ta jednosc trzymaja na calym Swiecie.
Gerhard

Postautor: Iwo_H » 08 wrz 2012, 11:36

Gerhard pisze:Kalwini konserwatywni jak narazie ta jednosc trzymaja na calym Swiecie.

Nie słyszałeś o ks. Wierze Jelinek? Tyle off-topic.

Trochę ten temat rozbiega się w różne strony, więc proszę, żeby tutaj trzymać się tematu homoseksualizmu, a dyskusje na inne tematy rozwijać w dedykowanych wątkach.
Iwo_H
Moderator

Wyznanie: KEA

Postautor: Gerhard » 08 wrz 2012, 12:04

Tak ks. Wiera Jelinek jest ks. Kosciola Ewagelicko Reformowanego. Ja mam na mysli ewangelicznych reformowanych.
Gerhard

PoprzedniaNastępna

Wróć do Etyka i problemy społeczne