Odmienności i mniejszości

Moderatorzy: Iwo_H, Kolejarz, Roman F., J.J.S

odmienności i mniejszości

Postautor: KaFor » 02 kwie 2008, 14:54

jest jeszcze pewien "drobaizg": oficjalne nauczanie Koscioła.
KaFor

Postautor: Roman » 02 kwie 2008, 19:04

Znacie wiele moich poglądów. Często jestem krytyczny wobec swojego Kościoła i to bardzo krytyczny.Jednak jestem świadomy ,że moje poglądy mieszczą się w ramach mojego Kościoła.Czy wyobrażacie sobie mnie z moimi poglądami w KRK,czy Baptystycznym?Na pewno nie.Ja też nie.Bardzo szanuję swój Kościół-co nie oznacza,że nie będę nadal postulował aby wprowadzić ordynację kobiet i błogosławić związkom jednopłciowym.
Hmm,Wszędzie dobrze,ale w Domu najlepiej.
Roman

Postautor: Marcin » 07 kwie 2008, 17:59

Stary testament, stare przymierze i dekalog. Nowy testament, nowe przymierze, gdzie dekalog jest wpisany w prawa miłości bliźniego i Boga. Ponadto jest taki fragment w NT, gdzie jakiś apostoł mówi, że nic co w miłości robimy nie jest grzechem. Fajnie będzie jak ktoś to znajdzie i umieści na forum. Homoseksualizm to nie tylko seks, ale przede wszystkim głębia uczuć i choc gejem nie jestem to wiem, że Bóg pragnie szczęścia wszystkich. Bycie gejem nie neguje bycia dobrym człowiekiem, ani nie krzywdzi bliźnich.
  • komunikator: gg 13770643
----------
Wolny Tybet, niechaj Bóg im wynagrodzi miłość bliźnich i odrzucenie pustych bożków. Niechaj da im Prawdę, której nieświadomie służą poprzez prawo miłości bliźniego dane nam przez Jezusa, którego nie mieli możliwości poznać.
Marcin

Postautor: Roman » 08 kwie 2008, 12:46

Oczywiście ,Marcinie,orientacja seksualna w żaden sposób nie świadczy o człowieku-tak jak kolor oczy.
Roman

Postautor: LoneWolf » 11 kwie 2008, 22:24

Interesuje mnie bardzo, co miałoby na celu takie błogosławienie związków jednopłciowych bo doprawdy tego nie rozumiem. Czy naprawdę to w czymś zmienia położenie i uczucia homoseksualistów?
LoneWolf

Postautor: KaFor » 12 kwie 2008, 08:00

Alez oczywiście, ze tak! Publiczne wyznanie sobie miłości i wiernosci jest rytuałem bardzo ważnym, sięgajacym głęboko w psychikę bezpośrednio zainteresowanych oraz otoczenia: oni są parą, są razem, są rodziną.

To pytanie można by odwrócić: a co daje ślub parom hetero.??

Jest to ten sam mechanizm, ta sama potrzeba, te same skutki.

Oczywiście w wypadku zaślubin w Kosćiele mówimy o osobach wierzących - czyli o tych, dla których wszelkie tego typu poczynania wynikające z wiary mają znaczenie.

Jerst co prawda kwestia skutków cywilnych - to jednak dodatkowa sprawa, której nie nalezy mieszać - zwłąszcza w Polsce. Jeśłi tu, gdy wierzące osoby tej samej płci tworzące parę pragną błogosłąwieństwa w Kosćiele to szczególnie głeboko wierzą, nie traktują tej sprawy jako "pokazania się", spełnienia tego "co chce rodzina", bo wiedzą, iż prawnie i tak nie bedą korzystać z uprawnień jak małżonkowie - stają z czystym sercem przed samym Bogiem w obecnosci wspólnoty i TO jest dla nich najistotniejsze: ukazanie czystości swoich serc w miłości ku sobie by publicznie przyżec sobie wierność i wspólne wzrastanie w człowieczeństwie aż do śmierci.
KaFor

Postautor: Roman » 12 kwie 2008, 08:57

Z tego samego powodu dla którego to czynią pary heteroseksualne.Odmowa udzielania błogosławieństw,czy ślubów jest przejawem dyskryminacji takich związków.
Roman

Postautor: andy » 03 wrz 2008, 14:18

Jest jeszcze oprócz Wolnego Kościoła Reformowanego ,Katolicki KOsciół Reformowany
Zapraszam serdecznie na strone Koscioła
andy

Postautor: tom » 03 wrz 2008, 15:11

Katolicki Kościół Reformowany nawet nie potrafi się określić teologicznie. Dno!
----------
mot
tom

Postautor: jaki » 03 wrz 2008, 15:18

Czy dno to piekło?
jaki

PoprzedniaNastępna

Wróć do Etyka i problemy społeczne